MONIKA ZAHRÁDKOVÁ

Advokátní koncipientka

„Přístup v AKCCS je individuální. Na konkrétních případech se každý student nebo koncipient podílí do té míry, která odpovídá jeho aktuálním schopnostem. Záleží tak na úsilí každého jednotlivce, kdy už jako student se každý může dostat k řešení zajímavých právních otázek.“

Monika je součástí AKCCS už čtvrtým rokem. Pracovní zkušenosti čerpala v menších advokátních kancelářích již během studia na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. Právě tam zjistila, jak je důležité mít praxi už při škole.

„Postupně jsem zjišťovala, co advokacie v praxi je a v čem přesně tato práce spočívá.“

Pravou školu advokacie ale Monika získala v AKCCS. Hned po svém nástupu začala spolupracovat na případech, které měly široký přesah do společnosti.

„Do AKCCS jsem chtěla nastoupit už na škole. Měla jsem nějaké zkušenosti a chtěla je rozvíjet jinde. A podařilo se to.“

Ze začátku zpracovávala dílčí právní rešerše nebo se podílela na komunikaci s klientem a následně již pod vedením zkušených advokátů přispívala k řešení právních otázek. Po úspěšném ukončení právnické fakulty se v AKCCS stala koncipientkou, a tím se Monice rozšířila i pracovní náplň. V současnosti pracuje na občanskoprávních sporech a připravuje stanoviska k problematickým otázkám klientů jak z veřejné, tak soukromé sféry.

„Přístup v AKCCS je individuální. Na konkrétních případech se každý student nebo koncipient podílí do té míry, která odpovídá jeho aktuálním schopnostem. Záleží tak úsilí každého jednotlivce, kdy už jako student se každý může dostat k řešení zajímavých právních otázek. Navíc, práce v AKCCS se rozděluje podle klientů, což je velká výhoda, protože od samého začátku řešíte celou řadu právních záležitostí z různých oblastí práva. O tom, dle mého názoru, praxe koncipienta je.“

Monika má teď hlavní cíl, a tím jsou advokátní zkoušky. Připravuje se na ně v rámci své koncipientské praxe v AKCCS, kde se cíleně rozvíjí v dalších zkoušených oblastech práva.

Když chce na advokacii na chvíli zapomenout, jde sportovat nebo se svým psem do přírody. Volný čas tráví i s kolegyněmi, nejčastěji v kavárně nebo na cvičení.

POSLAT ŽIVOTOPIS

Chcete s námi potkat? Pošlete nám svůj životopis a motivační dopis a dejte nám vědět o jakou pozici máte zájem.