MICHAEL SVOBODA

Právní asistent

„Ve škole získané teoretické znalosti uplatním v práci. A ve škole, a to třeba i u zkoušek, využiju znalosti z praxe. Podle mě se to ideálně doplňuje.“

Když se Michael jako student druhého ročníku Právnické fakulty Univerzity Karlovy začal rozhlížet po advokátních kancelářích, kde by mohl nabrat praktické zkušenosti, jedním z jeho hlavních kritérií bylo, aby měl příležitost seznámit se s různými právními oblastmi. Od samého začátku se totiž nechtěl věnovat pouze úzce vymezené problematice. A to se mu také splnilo.

Po úspěšném pohovoru se stal součástí AKCCS a mohl se pustit do zpracovávání rešerší, postupně čím dál komplexnějších.

„Jedním z mých prvních úkolů bylo zpracovat rešerši týkající se vymezení relevantního trhu v případu zneužití dominantního postavení. Mé výstupy byly hodnoceny jako kvalitní, takže jsem dostával čím dál tím komplexnější zadání. K jejichž řešení nyní můžu přistupovat docela kreativně.“

Dnes je Michael v AKCCS skoro už 2,5 roku. Jak sám říká, do práce chodí raději než do školy, kterou ale nezanedbává. Ve čtvrtém ročníku si nastavil vlastní pracovně-studijní harmonogram, který mu naprosto vyhovuje.

„Ve škole získané teoretické znalosti uplatním v práci. A ve škole, a to třeba i u zkoušek, využiju znalosti z praxe. Podle mě se to ideálně doplňuje.“

Michael se začal specializovat na soutěžní právo. Baví ho, že jde o právní oblast s významným přesahem do ekonomie. Zajímá ho i problematika právního psaní.

. „V českém právním prostředí se podle mě docela podceňuje význam schopnosti napsat dobrý právní text. Můžete mít sebelepší právní argumenty, ale pokud je nedokážete dobře prezentovat, mohou vám být k ničemu.“ Někdy v budoucnu by se rád zaměřil i na ústavní právo.

Michaelovým hlavním cílem je nyní úspěšně v řádném termínu dokončit právnickou fakultu. Následně plánuje pokračovat jako koncipient a stát se advokátem, uvažuje i o doktorském studiu.

Se svými kolegy ve volných chvílích například rád chodí na pivo nebo jezdí na teambuildingy.

POSLAT ŽIVOTOPIS

Chcete s námi potkat? Pošlete nám svůj životopis a motivační dopis a dejte nám vědět o jakou pozici máte zájem.